20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaFerie w KF dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu "Świętokrzyskie dla...

Ferie w KF dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu “Świętokrzyskie dla Ukrainy” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Kręgle, kino, wycieczki, zajęcia plastyczne, fitness to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano na ferie zimowe dla dzieci z Ukrainy. – To dzięki środkom unijnym Powiat Skarżyski zorganizował na czas zimowej przerwy w nauce dwa pięciodniowe turnusy, każdy dla grupy po 50 osób – mówi członek zarządu Adam Ciok, lider partnerskiego projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Zimowisko dla ukraińskich dzieci odbywa się w Kombinacie Formy.  

Jedna grupa dzieci z Ukrainy ma już za sobą pięciodniowy turnus ferii w Kombinacie Formy. Czas od poniedziałku do piątku w godzinach od siódmej do szesnastej dzieci mają wypełniony wieloma atrakcjami. Jak same podkreślają — nie ma czasu na nudę. Mali Ukraińcy w ramach zajęć mają zapewnione liczne zabawy ruchowe, plastyczne, sprawnościowe.

Mogą korzystać z gry w kręgle, z  trampolin, basenu z pianek i z kulkami czy zjeżdżalni. Jedną z atrakcji jest udział w warsztatach pizzy gdzie pod okiem profesjonalnych kucharzy z Pizza’olio dzieci same uczą się przygotowywać smaczną pizzę.

Źródło: powiatskarzyski.pl

– W ramach tygodniowego turnusu uczestnicy zimowiska mają zapewniony wyjazd do kina Helios w Kielcach na bajkę „Kot w butach” po ukraińsku oraz wycieczkę do kompleksu świętokrzyska polana „Oceanika”. Ponadto w każdy dzień trwania turnusu nasi mali przyjaciele z Ukrainy otrzymują śniadanie i obiad.

A jest to możliwe dzięki środkom unijnym oraz projektowi „Świętokrzyskie dla Ukrainy, którego partnerem jest Powiat Skarżyski – członek zarządu Adam Ciok, lider projektu. – Zorganizowaliśmy na czas zimowej przerwy w nauce dwa pięciodniowe turnusy, każdy dla grupy po 50 osób – dodaje A. Ciok, podkreślając, że wspólne aktywności i zabawa to najlepszy sposób, aby się poznać i zaprzyjaźnić oraz zintegrować.

Integracja i zacieśnianie więzi między społecznością powiatu a przebywającymi tu uchodźcami z Ukrainy to jeden z głównych celów projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”.

W feriach zimowych udział bierze łącznie 100 ukraińskich dzieci, które są uczestnikami projektu.

Projekt “Świętokrzyskie dla Ukrainy”, realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie. Partnerem projektu jest Powiat Skarżyski.

Źródło: powiatskarzyski.pl
Źródło: powiatskarzyski.pl
Źródło: powiatskarzyski.pl

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl