9.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaCzesława Stępniewska promowała Skarżysko na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce

Czesława Stępniewska promowała Skarżysko na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Pani Czesława Stępniewska znana i uznana miotaczka ze Skarżyska promowała Powiat Skarżyski podczas 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Mistrzostwa odbyły się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2023 r. w Toruniu. Wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób z 88. krajów. Skarżyszczanka rywalizowała łącznie w trzech konkurencjach.

Pani Czesława w 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu startowała w trzech konkurencjach: rzut dyskiem, pchniecie kulą i rzut oszczepem. We wszystkich tych konkurencjach znalazła się w finale, zajmując jedno szóste i dwa siódme miejsca w swojej kategorii wiekowej.

– W rzucie dyskiem na 16 startujących zawodniczek zajęłam 6 miejsce, uzyskując wynik 22,96 m. W pchnięciu kulą także byłam w finale i zajęłam 7. Miejsce na 24 startujących z wynikiem 8,71 m. W rzucie oszczepem na 14 zgłoszonych zawodniczek zajęła 7. Miejsce z wynikiem 18,65 m – informuje Czesława Stępniewska, podkreślając, że cieszy się, że w czasie mistrzostw miała przyjemność reprezentować zarówno barwy narodowe, wojewódzkie jak i powiatu skarżyskiego.

  Z terenu powiatu skarżyskiego w mistrzostwach uczestniczyło siedmiu zawodników. A w sumie wzięło w nich udział ponad cztery tysiące osób z 88. krajów.       

  Czesława Stępniewska jest utytułowaną zawodniczką. W latach 1976 – 1979 uzyskiwała wyniki ponad 50 m w rzucie dyskiem. Do tej pory do niej należy rekord województwa świętokrzyskiego w rzucie dyskiem – 50,84 m zdobyty w roku 1979. Od kilku lat regularnie uczestniczy w Mistrzostwach Polski weteranów, a w 2019 r. wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.   

  Udostępnij lub Wyślij Znajomym

  Obserwuj Nas w Social Mediach

  Najnowsze na wSkarzysku.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najważniejsze Informacje

  O Nas

  Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

  © 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

  Redakcja

  ul. Powstańców Warszawy 7

  26-110 Skarżysko-Kamienna

  TEL. +48 507-145-748

  e-mail: biuro@wskarzysku.pl