22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeBudowa ronda na skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w...

Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Trwa budowa małego ronda na skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej. Prace ziemne już zostały wykonane, obecnie realizowane są prace stabilizujące konstrukcję nawierzchni pod drogę, chodniki i parkingi.

– Nowy układ komunikacyjny na osiedlu Dolna Kamienna nabiera kształtów, postęp prac jest widoczny gołym okiem – zaznaczają starosta Artur Berus i członek zarządu Adam Ciok po wizycie na terenie inwestycji. Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg ul. Towarowej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej ruszyła w czerwcu. Od tego czasu prace przy inwestycji idą pełną parą i tak jak zapewniał wykonawca w pierwszej kolejności, przystąpiono do robót rozbiórkowych i prac ziemnych.

Tak więc udało się już sfrezować nawierzchnię asfaltową oraz wykonać koryto, kanalizację deszczową wraz ze wpustami ulicznymi oraz zamontowano rury osłonowe dla sieci elektrycznych i teleinformatycznych. Obecnie wykonywane są – stabilizacja konstrukcyjna nawierzchni pod drogę, chodniki i parkingi oraz montaż krawężników i roboty brukarskie.      

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej wykonawca, czyli Firma Budowlano-Drogowa „BAKAMEX” Janusz Bakalarz z Kielc realizuje roboty zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo-finansowym. Koszt realizacji inwestycji wyniesie blisko 3 mln 400 tys. złotych. Ponad 1,5 mln zł Powiat Skarżyski pozyskał na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę w wysokości ponad 1,8 mln zł samorząd pokryje z własnego budżetu.

Zgodnie z zawartą umową zadanie powinno zostać ukończone do 25.11.2023 r.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl