22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoBrak taryfy ulgowej za nieodpowiedzialność

Brak taryfy ulgowej za nieodpowiedzialność

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

6000 złotych mandatu i 25 punktów karnych to kara, jaka spotkała 46-letniego kierowcę volkswagena. Mieszkaniec Gminy Suchedniów w sposób rażący naruszył przepisy drogowe. Na ulicy Wojska Polskiego w Skarżysku-Kamiennej wyprzedzał kilka pojazdów mimo podwójnej linii ciągłej, na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Policjanci skarżyskiej drogówki surowo potraktowali przedwczoraj pirata drogowego, który na ich oczach znacznie naruszył  przepisy. Patrolując trasę K-42 mundurowi zauważyli volkswagena, który na linii podwójnej ciągłej wyprzedzał pięć jadących samochodów. Manewr wyprzedzania kontynuował na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Suchedniów. W związku ze zbiegiem wykroczeń 46-latek został ukarany mandatem w wysokości 6000 złotych oraz 25 punktami karnymi.

Równie nieodpowiedzialnie zachował się w piątek 53-letni skarżyszczanin. Jadąc suzuki ulicą Wiejską w Skarżysku, przewoził na tylnym siedzeniu dwoje dzieci w wieku 5 i 8 lat. Dzieci nie miały fotelików, ani zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jedząc lody stały na kanapie i wyglądały przez otwarty szyberdach. Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego kierujący japońskim autem stracił prawo jazdy, a ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Od piątku skarżyscy policjanci zatrzymali piratom drogowym dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, rozliczyli trzech kierujących samochodami pod wpływem alkoholu oraz ukarali mandatami po 2500 złotych trzech pijanych rowerzystów.

Po raz kolejny mundurowi apelują o rozwagę i rozsądek na drodze! Policjanci zaznaczają, że nie będzie taryfy ulgowej dla skrajnie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl