30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaBlue Day – ulicami Skarżyska przeszedł marsz solidaryzujący się z osobami z...

Blue Day – ulicami Skarżyska przeszedł marsz solidaryzujący się z osobami z autyzmem

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Punktualnie o godz. 10.00 spod Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej wyruszył 5 kwietnia marsz „Blue Day – Na Niebiesko dla Autyzmu”. Razem z uczestnikami marszu szli przedstawiciele powiatu skarżyskiego – członkowie zarządu Katarzyna Bilska i Adam Ciok, sekretarz Małgorzata Nosowicz oraz Renata Pacek, naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje starosta Artur Berus. 

Niebieski marsz propaguje ideę solidarności z osobami autystycznymi oraz uczy tolerancji. Jest także formą przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób z autyzmem i ich rodzin oraz poszerzenia wiedzy i świadomości na temat autyzmu. W trakcie maszerowania organizatorzy przez nagłośnienie wyjaśniali czym jest autyzm, co czuje dziecko z autyzmem, jak należy prowadzić terapię czy też czego potrzebują dzieci z autyzmem.    

Marsz przeszedł ulicami Spacerową, Żurawią, 1-go Maja, 11-go Listopada, Piłsudskiego, Al. Tysiąclecia.     

Zwieńczeniem marszu, który dotarł do Miejskiego Centrum Kultury, przy ul. Słowackiego było ogłoszenie wyników konkursu na spot reklamowy „Zrozumieć Autyzm”.

Wydarzenie odbyło się w związku z XII obchodami Dnia Świadomości i Wiedzy na temat Autyzmu w mieście Skarżysko-Kamienna. Jego organizatorami byli – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom PRAXIS.

Wśród uczestników marszu byli także pracownicy powiatowej oświaty, dzieci i młodzież szkolna, rodzice, wolontariusze, mieszkańcy Skarżyska oraz zaproszeni goście. 

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach realizacji zadań publicznych powiatu w trybie pozakonkursowym w roku 2023 z zakresu ochrony i promocji zdrowia.  

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl