15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuSuchedniówBiegiem marsz! W Suchedniowie aktywnie uczczą 60 rocznicę nadania praw miejskich

Biegiem marsz! W Suchedniowie aktywnie uczczą 60 rocznicę nadania praw miejskich

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Urząd Miasta i Gminy Suchedniów zapowiedział obchody jubileuszu 60-lecia miasta. Wśród atrakcji dla mieszkańców m.in. marszobieg, koncert skarżyszczanina Zbigniewa Bibera oraz ognisko.

W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”.
25 września odbędzie się marszobieg przeprowadzony przygotowanym przez nas nowym szlakiem turystycznym, na który składa się 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości.

Trasa szlaku wynosi około 6km i prowadzi przez teren miasta. Marszobieg poprowadzi regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości.
Zbiórka odbędzie się na skwerze pod UMiG Suchedniów przy ul. Fabrycznej o godzinie 11:30. Start marszobiegu przewidziany jest na godzinę 12:00. Dla mieszkańców ościennych gmin powiatu skarżyskiego, chcących wziąć udział w wydarzeniu, Starostwo Powiatowe zorganizowało bezpłatny transport na miejsce startu. Aby z niego skorzystać należy zapisać się telefonicznie do 21 września. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 570 047 598.


Trasa marszobiegu zakończy się na terenie SOK Kuźnica, gdzie dla uczestników będzie czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Michniowianki. W dalszej części wydarzenia zaplanowana jest prezentacja OSP w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120. rocznicy powstania jednostki.


Następnym punktem będzie debata publiczna “Suchedniów. Wczoraj i jutro”. Wspólnie zastanowimy się nad przyszłością Suchedniowa, ale także przypomnimy sobie lata ubiegłe, wskażemy jakie perspektywy stały przed miejscowością i jakie szanse wciąż ma na rozwój. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zadania pytania zaproszonym prelegentom.


Na zakończenie wydarzenia wystąpi wszystkim znany bard Zbigniew Biber, który po raz kolejny zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po górskich szlakach. Chłodny wieczór ociepli ognisko.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl