21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoBezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W związku z trwającym „Światowym Tygodniem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” oraz akcją „Jednośladem bezpiecznie do celu” włoszczowscy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne skierowane dla uczestników dróg. Natomiast wczoraj mundurowi uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminny Klub Seniora w Kluczewsku, na którym promowali bezpieczeństwo.

Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Tegoroczna edycja działań koncentruje się na zrównoważonym transporcie, promocji w szczególności poruszania się pieszo, na rowerze, a także korzystania z transportu publicznego. Aktualnie Policja prowadzi także kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych.

Wczoraj włoszczowscy policjanci uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminny Klub Seniora w Kluczewsku, na którym promowali bezpieczeństwo. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby przypomnieć uczestnikom podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz przedstawić prawidłowe wyposażenie roweru. Nie zabrakło również informacji o właściwym ubiorze rowerzysty, a także konieczności wyposażenia się przez użytkowników jednośladów w odblaski oraz kaski ochronne.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl