8.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaBezmyślnością i brawurą „zasilił” konto kierowcy aż 30 punktami

Bezmyślnością i brawurą „zasilił” konto kierowcy aż 30 punktami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Linia podwójna ciągła, rejon skrzyżowania, oznakowane przejście dla pieszych to miejsca, w których zabrania się wyprzedzania pojazdów. Inne jednak zdanie na ten temat miał 20- letni kierujący audi. Jazdą taką „ściągnął” na siebie kontrolę drogową.

Wtorkowa podróż zapewne na długo zapadnie w pamięci 20-letniemu kierującemu audi, a to za przyczyną kontroli drogowej, do której zatrzymany został przez policjantów staszowskiej drogówki. Kilka minut przed godziną 15.00 mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie na jednej z ulic miasta zauważyli jadący przed nimi pojazd marki audi, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry.

Niemieckie auto wyprzedzało ciąg pojazdów na linii podwójnej ciągłej, w rejonie skrzyżowania, a jakby tego było mało manewr ten kontynuowany był na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mundurowi nie mogli pozostać obojętni na zaobserwowaną sytuację w związku z czym zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się w trakcie niej okazało, za kierownicą niemieckiego auta znajdował się 20-latek. Mieszkaniec gminy Szydłów uprawnienia do kierowania posiadał od dwóch lat.

Za wykroczenia, których się dopuścił ukarany został mandatem karnym w wysokości 2700 złotych, a jego konto „zasiliła” nie lada suma punktów — aż 30. Brawura, lekkomyślność, nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl