8.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowieBadania profilaktyczne z okazji Dnia Matki

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Matki

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W piątek, 26 maja, w godz. 12.00-18.00 przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet z okazji Dnia Matki.

Przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy z Wojewodą Świętokrzyskim, Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Kielcach, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Onkologii oraz Świętokrzyskim Klubem Amazonki zatytułowane „Na Dzień Matki badanie nie kwiatki” adresowane jest do wszystkich pań województwa świętokrzyskiego.

Chętne panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: mammografii – dla kobiet w wieku 50-69 lat oraz cytologii konwencjonalnej i na podłożu płynnym – dla kobiet w wieku 25-59 lat. Na badanie najlepiej umówić się telefonicznie – nr telefonu: 661 911 300 z przygotowanym numerem PESEL.  Można również zgłosić się bez rejestracji w godzinach od 12:00 do 18:00 przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Partnerzy wydarzenia przygotują mobilne stoiska, na których będzie można zaczerpnąć wiele cennych informacji nt. programów profilaktycznych, leczeniu sanatoryjnym, bezpłatnych portali zdrowotnych. Świętokrzyski Oddział Wojewódzkiego NFZ zapowiada możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz skorzystania z profesjonalnego analizatora masy ciała w godzinach 12.00 – 15.00. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach proponuje badania stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz edukację tytoniową i profilaktykę chorób odkleszczowych. Świętokrzyski Klub Amazonki przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na naukę samobadania piersi oraz skorzystania z edukacji w zakresie profilaktyki raka piersi, porad i konsultacji.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl