20.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaTrzech pijanych kierowców złapanych w weekend

Trzech pijanych kierowców złapanych w weekend

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Troje kierujących, których skontrolowali w weekend skarżyscy policjanci, podejrzewanych jest o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Półtora promila miał w organizmie 27-latek uciekający seatem przed policjantami. Ponad promil „wydmuchała” 25-latka przewożąca audi dwójkę swoich dzieci. Zaś ponad trzy promile znajdowały się w organizmie 43-latka ujętego przez świadka w gminie Łączna.

W piątek tuż przed godziną 22:00 policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli seata. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał jednak zgoła odmienne plany i podjął ucieczkę. Krótka eskapada zakończyła się po tym, jak uciekinier najechał na krawężnik i uszkodził koło. Wybiegł z auta, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazał się nim nieposiadający uprawnień do kierowania i notowany za jazdę po pijanemu 27-latek z powiatu starachowickiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu.

W niedzielę przed godziną 19:00 w Majkowie, w gminie Skarżysko – Kościelne mundurowi zatrzymali do kontroli audi prowadzone przez 25-letnią mieszkankę tej gminy. Kobieta przewoziła pojazdem dwoje swoich dzieci wieku 5 i 7 lat. Wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kobieta miała w sobie przeszło promil alkoholu.

Z kolei ponad trzy promile wydmuchał 43-latek z gminy Łączna, który został ujęty przez świadka. Kierując audi omalże nie doprowadził do zderzenia z samochodem zgłaszającego.

Opisanej trójce kierujących grozi teraz nawet dwuletni pobyt za kratkami. 27-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, może spędzić w więziennej celi nawet pięć lat.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

  Udostępnij lub Wyślij Znajomym

  Obserwuj Nas w Social Mediach

  Najnowsze na wSkarzysku.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najważniejsze Informacje

  O Nas

  Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

  © 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

  Redakcja

  ul. Powstańców Warszawy 7

  26-110 Skarżysko-Kamienna

  TEL. +48 507-145-748

  e-mail: biuro@wskarzysku.pl