20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaPrezydent Kielc Bogdan Wenta mści się na PO

Prezydent Kielc Bogdan Wenta mści się na PO

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Prezydent Kielc Bogdan Wenta nie pozostawił żadnych złudzeń. Górę wzięła chęć odegrania się na Platformie Obywatelskiej, z ramienia której, jeszcze kilka lat temu, zasiadał w ławach europarlamentarnych. Ofiarą stała się wiceprezydent Kielc z PO Agata Wojda.

Wczoraj prezydent Wenta odwołał Wojdę z funkcji wiceprezydenta. Na stanowisku była niespełna 2 lata. Co więcej, dla pracy w ratuszu zrezygnowała z mandatu radnej Kielc.

Nie ma złudzeń, że jest to efekt zeszłotygodniowego głosowania ws. wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Wenty. O dziwo koalicjant prezydenta, z którego list startował do europarlamentu, nie poparł prezydenta w głosowaniu. Jednak wydaje się, że najbardziej dotkliwe dla Wenty jest to, że radni Platformy Obywatelskiej, podczas sesji rady miasta, wskazywali na jego błędy.

Bogdan Wenta od lat nie jest bezpośrednio związany z PO. Na urząd prezydenta Kielc startował z własnego komitetu. Natomiast od 2021 roku współtworzy w województwie świętokrzyskim struktury ogólnopolskiego ruchu TAK! Dla Polski, wraz z prezydentem Skarżyska-Kamiennej Konradem Kronigiem oraz obecnie aresztowanym prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławem G.

Bogdan Wenta wraz z Jarosławem G. (przebywającym w areszcie prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego) oraz Konradem Kronigiem podczas spotkania ws. wspólnego komitetu TAK! Dla Polski.

W ramach zemsty prezydent odwołał Agatę Wojdę, cieszącą się popularnością w kieleckich kręgach wyborców PO. Znana z walki o LGBT, prawa kobiet, prawa zwierząt do wchodzenia do urzędu miasta, trawniki oraz inne, ważne dla jej ugrupowania sprawy, musiała się pożegnać ze stanowiskiem.


Ogłoszono to w komunikacie w mediach społecznościowych urzędu. W PO zachodzą teraz w głowę, czy inni nominaci partyjni, pracujący w urzędzie miasta lub jednostkach podległych, również staną się ofiarami zemsty Bogdana Wenty. Wydaje się, że względy merytoryczne nie będą grały tutaj większej roli.


Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Olek Głowacki
Olek Głowacki
Dziennikarz wSkarzysku.pl | e-mail: aleksander.glowacki@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl