21.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonDoskonała zabawa na II Dniu Garncarza w Rędocinie

Doskonała zabawa na II Dniu Garncarza w Rędocinie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Przepiękna pogoda, mnóstwo ludzi, także spoza naszego regionu, atrakcyjny program przygotowany przez organiarzów oraz energetyczny występ Tomasza Miernika „Miary”, który zachęcił mnóstwo osób do zabawy tanecznej.

Tak w skrócie wyglądał „II Dzień Garncarza” w Rędocinie zorganizowany przez Teresę i Wiesława Kwapiszów i Radę Sołecką, przy wsparciu finansowym Gminy Bliżyn, Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz organizacyjnym kadry GOK-u.

Organizatorzy ciepło powitali nieobecnego Jarosława Rodaka, który w tym roku nie mógł poprowadzić warsztatów. Mieszkańców Rędocina i okolicy, ale także gości z województwa śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego powitali organizatorzy oraz wójt gminy Mariusz Walachnia, radny powiatowy Mieczysław Bąk i ks. proboszcz Krzysztof Sieczka. Wśród obecnych na festynie były także radne Monika Gruszczyńska i Genowefa Supernat.

Doskonałą zabawę rozpoczęto od wspólnego odtańczenia piosenki „Kaczuchy”. Blok konkursów i gier dla dzieci i dorosłych poprowadziła Marzanna Godlewska, akustykę i nagłośnienie zapewnił Sebastian Siudak, który wokalnie wspomagał Tomasza Miernika „Miarę”.

Wśród zabaw przygotowanych przez organizatorów było m.in. przenoszenie kobiety na plecach (tu najlepsi byli Tomasz i Klaudia Bilscy), tor przeszkód, czyli hokej na trawie, deskorolka do TOI, TOI, sołeckie polo. Wspólnie tańczono lambadę i kankana. Konkursy były oczywiście z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorzy zadbali też o poczęstunek. Mieszkanki sołectwa upiekły przepyszne ciasta, serwowano też zalewajkę świętokrzyską oraz chleb ze smalcem i ogórkiem.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl